Product information "TTC-SP-NTC-SP-010-010-GKS-KS14"
- NTC temperature sensor incl. heat conducting pad
- Quick, easy installation
- Suitable for SPEA 3030 test systems
- Electrical resistance value: 10 kOhm
| Accessory type: | Customising accessories |
|---|---|
| Height: | 52.1 mm [2.05 in] |
| Interchangeable kits (WS): | WS SPEA/3030 |
| Length: | 10 mm [.393 in] |
| Max. temperature: | 60 °C [140 °F] |
| Min. temperature: | 10 °C [50 °F] |
| Outer dimensionS (WxDxH): | 10 x 10 x 52.1 mm [.393 x .393 x 2.05 in] |
| Product group: | Opens tests |
| RoHS-compliant: | Yes |
| Scope of delivery: | Temperature sensor, GKS |
| Series: | OTU |
| Spring force: | 2 N [7.19 ozf] |
| Stroke: | 2 mm [.078 in] |
| Type: | SPEA temperature measurement |
| Version: | NTC temperature sensor |
| Weight: | 0.01 kg [.022 lbs] |
| Width: | 10 mm [.393 in] |
Login
- NTC temperature sensor incl. heat conducting pad
- Quick, easy installation
- Suitable for SPEA 3030 test systems
- Electrical resistance value: 10 kOhm
Other products in this series:
- Stroke: 2 mm [.078 in]
- Spring force: 2 N [7.19 ozf]
- Length: 10 mm [.393 in]
- Outer dimensionS (WxDxH): 10 x 10 x 52.1 mm [.393 x .393 x 2.05 in]
- Product group: Opens tests
- Series: OTU
- Type: SPEA temperature measurement
- Version: NTC temperature sensor
- Accessory type: Customising accessories
- Scope of delivery: Temperature sensor, GKS
- Width: 10 mm [.393 in]
- Height: 52.1 mm [2.05 in]
- Weight: 0.01 kg [.022 lbs]
- Min. temperature: 10 °C [50 °F]
- Max. temperature: 60 °C [140 °F]
- RoHS-compliant: Yes
- Interchangeable kits (WS): WS SPEA/3030